Aktualności

Pandemia zdołowała ceny prądu. Na jak długo?

W kryzysie taniejąca energia może być szansą dla firm na dodatkowe oszczędności. – Chwilowy spadek cen nie rozwiązuje naszych problemów – studzą entuzjazm przedsiębiorcy.

Spadają ceny energii i uprawnień do emisji CO2

W marcu ceny uprawnień do emisji CO2 gwałtownie spadły, a w ślad za tym tąpnęły także ceny energii elektrycznej na warszawskiej giełdzie. Do spadków przyczynił się koronawiurs.

Rusza kolejna batalia o ceny prądu

Cztery największe koncerny energetyczne złożyły wnioski do URE o zmianę taryfy na sprzedaż energii dla gospodarstw domowych – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. Ceny mogą istotnie wzrosnąć.

2,4 mld zł na rekompensaty za wzrost cen prądu

Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawiło do konsultacji publicznych projekt ustawy o rekompensatach z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w 2020 r. Dokument przewiduje, że na jednorazowe wypłaty dla 15 mln odbiorców prądu popłynie 2,4 mld zł. Czas na zgłaszanie uwag do projektu wynosi 21 dni.

Kolejny sprzedawca podnosi ceny prądu

Znamy szczegóły projektu ustawy o rekompensatach dla gospodarstw domowych za drożejącą energię elektryczną.

Sasin: Rekompensaty za podwyżki cen energii nie dla wszystkich

Na rekompensaty za podwyżki cen energii będą mogły liczyć wyłącznie osoby, których zarobki lokują się w pierwszym progu podatkowym – zapowiedział na antenie Radia Plus wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Będą rekompensaty za wzrost ceny prądu

Około 3 mld zł będą kosztowały rekompensaty za wzrost cen prądu dla indywidualnych odbiorców. Rząd przygotowuje ustawę w tej sprawie.

Droższa energia na nowy rok

Kończą się negocjacje w sprawie cen energii. Do wtorku dowiemy się ile zapłacimy.

Minister Emilewicz prognozuje, ile wyniosą podwyżki cen prądu 2020 r.

Potwierdzają się przypuszczenia ekspertów i oczekiwania branży energetycznej: najwyraźniej rząd Mateusza Morawieckiego nie ma zamiaru przedłużać „zamrożenia cen” energii. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła to właśnie w rozmowie z busienssinder.com.pl.

Ceny energii w 2020 roku: na pewno będzie drożej

Nie będzie rekompensat wzrostu cen energii w przyszłym roku – zapowiada minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Urząd Regulacji Energetyki analizuje taryfy zaproponowane przez koncerny energetyczne.

Wolisz porozmawiać? Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy!

Obowiązek informacyjny
Twoja prośba została wysłana. Niebawem do Ciebie oddzwonimy